.

 

>>  Genişletilmiş Sac

 
 
       
3*6 göz aralığı 0.20 mm 0.80 mm kalınlıkta alüminyum, krom,  galvanizli sac ve siyah sac'dan imalat yapmaktayız.
10*5 göz aralığı 0.30 mm 1.5 mm kalınlıkta alüminyum, krom,  galvanizli sac ve siyah sac'dan imalat yapmaktayız.
10*15 mm bal peteği 0.50 ve 1 mm kalınlıkta alüminyum, krom,  galvanizli sac ve siyah sac'dan imalat yapmaktayız.
Talebe göre, özel ölçülerde de alüminyum, krom,  galvanizli sac ve siyah sac'dan imalatımız mevcuttur.
 

Genişletilmiş metal Nedir?

Kesme ve genişletme işlemi aracılığı ile kesikli yapı haline getirilmiş bir metal levhadır. Hiçbir şekilde kaynaklama ve montajlama uygulaması yapılamadığından tek parça metalden imal edilmektedir.

Genişletilmiş metaller; Enerji tasarrufludur. Güvenirlidir. Kullanımı çok yönlüdür. Ekonomiktir. Hava ve ışık geçişi sağlar. Dekoratiftir. Ses izolasyonu sağlar. Net bir görüş sahası vardır. Darbelere karşı çok dayanıklıdır. Metrekare ağırlığı düşük olduğu için çok ekonomiktir.

Genişletilmiş metaller, delikli sac olarak da isimlendirilir. Delikli Sac çeşit ve tipleri ise, Çokgen Delikli Sac, Kare Delikli Sac, Platform Delikli Sac, Slot Delikli Sac, Triyör – Panjur Delikli Sac ve Yuvarlak Delikli Saclardan oluşmaktadır.

Genişletilmiş metallerin özellikleri;

Hafiftir.  Güvenlidir.  Tasarrufludur.  Bakım maliyeti düşüktür.  Net bir görüş sahasına sahiptir.  Ayak ucu ve el giremeyeceği için tırmanılması zordur.  Kaynak olmadığı için kopmaz, kırılmaz.  Darbelere karşı dayanıklıdır.  Metrekare ağırlığı hafif olduğu için hem maliyeti düşüktür hem de yapı üzerinde fazla bir ağırlık teşkil etmez. İstifleme, montaj ve nakliye kolaylığı vardır.

Genişletilmiş Sac Metal tek parçalı yapıya sahip, yüksek dayanımlı ve hafif bir yapı malzemesidir. Çeşitli sac kalınlıklarına uygulanabilirliği birçok alanda kullanılırlığını sağlamaktadır. Piyasada genleştirilmiş metal, gerdirilmiş metal veya baklava delikli sac olarak ta bilinmektedir. Sac kalınlıkları ve göz aralıklarının çeşitliliğinden dolayı pek çok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Sıvı, hava ve ışık geçirgenliği sayesinde de tercih sebebidir.